آموزش نصب جوملا

یک آموزش گام به گام در مورد نحوه نصب جوملا بر روی یک سرور. در این مقاله ما در مورد نصب جوملا 3 تمرکز می کنیم. برای نصب جوملا این مراحل را دنبال کنید: مرحله 1: بسته نصبی جوملا را دانلود کنید مرحله 2: فایلهای جوملا را به سرور خود آپلود کنید مرحله 3: ایجاد پایگاه داده MySQL مرحله 4: فرآیند نصب را پیش ببرید

1. مرحله 1 دانلود بسته نصبی جوملا 3

توصیه می کنیم که جوملا را فقط از وب سایت رسمی آن دانلود کنید - Joomla.org. اگر شما بسته نصبی را از یکی از سایت های غیررسمی دانلود کنید، خطر وجود کدهای مخرب در آن وجود دارد.

    پس از کلیک بر روی دکمه دانلود از آخرین نسخه جوملا، بسته نصبی بر روی هارد شما ذخیره می شود. محل ذخیره فایل باید به نام "Joomla_3.0.3-Stable-Full_Package.zip" یا مشابه آن باشد

2. مرحله 2 فایلهای جوملا را بر روی سرور خود آپلود کنید

در حال حاضر، شما باید فایل ها و پوشه های استخراج شده را بر روی سرور خود آپلود کنید. ساده ترین راه برای آپلود فایل های نصبی جوملا از طریق FTP است. (آموزش آپلود از طریق FTP) __ توجه کنید! __   اگر می خواهید جوملا را در قسمت اصلی سرورتان آپلود کنید و از طریق دامنه اصلی خود (به عنوان مثال www.mydomain.com) قابل دسترسی باشد باید فایل های استخراج شده را در پوشه public_html استخراج کنید. اما اگر میخواهید جوملا را در زیر پوشه دامنه خود (به عنوان مثال www.mydomain.com/joomla) قرار دهید، باید آن را در پوشه  public_html / joomla آپلود کنید.

3. مرحله 3 یک پایگاه داده MySQL برای استفاده از جوملا ایجاد کنید

سپس، شما نیاز به ایجاد یک پایگاه داده MySQL و اختصاص یک کاربر با دسترسی کامل را دارید. (برای دستورالعمل های دقیق در مورد چگونگی انجام این کار، آموزش ما در مورد نحوه ایجاد MySQL نام کاربری و پایگاه داده را دنبال کنید). پس از ایجاد پایگاه داده MySQL، اطمینان حاصل کنید که نام پایگاه داده، نام کاربری پایگاه داده و رمز عبوری که تازه ایجاد کرده اید را جایی یادداشت نموده اید. در مراحل بعدی برای فرآیند نصب نیاز پیدا خواهید کرد.

4. مرحله 4 فرآیند نصب (بخش اول)

هنگامی که شما این کار را انجام می دهید، به صفحه اول نصب جوملا منتقل می شوید. در اولین گام فرآیند نصب، شما نیاز به اضافه کردن اطلاعات لازم در مورد سایت و نام کاربری خود دارید. نام سایت: نام سایت خود را وارد کنید.شرح: شرح مختصری از وب سایت خود را اضافه کنید.ایمیل مدیریت: یک آدرس ایمیل معتبر وارد کنید. برای بازیابی رمز عبود به آن نیاز پیدا خواهید کرد.نام کاربری: یک نام کاربری به آن اختصاص دهید. و لطفا یک نام کاربری منحصر به خودتان انتخاب کنید، به جای "admin" یا "administrator" زیرا که اغلب این عبارات به راحتی مورد حمله هکرها قرار می گیرند.رمز عبور مدیریت: یک رمز عبور قوی استفاده کنید که شامل اعداد و حروف و حتی علائم اختصاری باشد.سایت آفلاین: انتخاب کنید که آیا پس از اتمام نصب، میخواهید سایت شما آفلاین باشد. ما این گزینه را بر روی خیر تنظیم می کنیم هنگامی که تمام فیلدهای مورد نیاز را تکمیل کردید، دکمه Next را بزنید تا مراحل نصب ادامه یابد.

5. فرآیند نصب (بخش دوم)

در صفحه بعد، شما باید اطلاعات لازم را برای پایگاه داده MySQL وارد کنید.نوع پایگاه داده: به طور پیش فرض این مقدار بر روی MySQLi تنظیم شده است.  MySQLi یک نسخه بهینه از پایگاه داده MySQL است که به طور منظم در سرورهای SiteGround پشتیبانی می شود.نام میزبان: بصورت پیش فرض بر روی localhost بگذارید.نام کاربری: نام کاربری برای پایگاه داده MySQL خود را وارد کنید (مراجعه به مرحله 3).رمز عبور: رمز عبور برای نام کاربری پایگاه داده را وارد کنید (مراجعه به مرحله 3).نام پایگاه داده: نام پایگاه داده MySQL که می خواهید استفاده کنید را وارد نمایید (مراجعه به مرحله 3).پیشوند جدول: جوملا این پیشوند را به تمام جداول پایگاه داده اضافه می کند.فرآیند پایگاه داده قدیمی: توصیه می کنیم که این گزینه را برای Backup تنظیم کنید زیرا مطمئن ترین انتخاب است.هنگامی که تمام فیلدهای مورد نیاز را تکمیل کردید، دکمه Next را بزنید تا مراحل نصب ادامه یابد.

6. فرآیند نصب (بخش سوم)

در نهایت شما به آخرین صفحه فرآیند نصب وارد می شود. در این صفحه، می توانید مشخص کنید که آیا شما میخواهید داده های نمونه نصب شده روی سرور شما باشد یا خیر. توصیه می کنیم که گزینه Default Sample را انتخاب کنید.

7. فرآیند نصب (بخش چهارم)

قسمت دوم صفحه تمام مراحل پیش نصب را به شما نشان می دهد. سرورهای SiteGround تمامی نیازهای جوملا را برآورده می کنند و پس از هر خط یک چک سبز خواهید دید. در نهایت، دکمه Install را کلیک کنید تا جوملا نصب شود. در چند دقیقه شما به آخرین صفحه ی نصب جوملا هدایت می شوید.

8. فرآیند نصب (بخش پایانی)

در آخرین صفحه فرآیند نصب شما باید دکمه حذف پوشه نصب را فشار دهید. این مسئله به دلایل امنیتی مورد نیاز است، بنابراین هیچ کس نمیتواند سایت موجود خود را مجددا نصب کند. توجه داشته باشید که جوملا اجازه نمی دهد از سایت خود استفاده کنید مگر اینکه این پوشه را به طور کامل حذف کنید!تمام شد! شما یک وب سایت کاملا کاربردی جوملا دارید که اکنون می توانید محتویات وب سایت خود را وارد کنید!


  (0)   نظر